پاتریس تراولپاتریس تراول

جهت تکمیل ثبت نام و دریافت گذرواژه ایمیل خود را تایید کنید .

در حال حاضر عضو هستید؟

پاتریس تراولپاتریس تراول
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

قوانین

وب‌سایت پاتریس تراول طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین مرتبط با جرائم اینترنتی و مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند.
خدمات و محتـوای عرضه شده توسط وب‌سـایت پاتریس تراول جهت استـفاده‌ در این وب‌سـایت تولید می‌شوند. هر گونه سوءاستفـاده از اطلاعات، متن‌ها، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و… از این وب‌سایت پیگرد قانونی دارد و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از مطالب این وب‌سایت را ندارد. ذکر مطالب این وب‌سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی وب‌سایت پاتریس تراول و لینک به مطلب ذکر شده مجاز است و در رسانه‌های کاغذی، با کسب اجازه‌ی کتبی از مسئولان وب‌سایت.
اطلاعات شخصی کـاربران در پاتریس تراول کاملاً محرمانه اسـت. پاتریس تراول تـمام تـلاش خود را برای محـافظت از اطلاعات شخصی کاربران می‌کند. لـذا جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران، کاربر باید تعهد بدهد تا عامل تلاش جهـت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سـایت نبوده و هیچ‌گونه معاونت و یا مشارکتی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در این امر نداشته باشد. ضمناً کاربر تعهد می‌دهد که هر گونه اطلاع از توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص و یا موسسه‌ی دیگر را در اسرع وقت به مدیریت سایت پاتریس تراول اطلاع دهد.
تنها دارنده نام کاربری و رمز عبور، مشتری است. مسئولیت استفاده و حفاظت از رمز عبور و نام کاربری به عهده ی مشتری بوده و نیز هرگونه دریافت سفارش خدمات و پشتیبانی از طریق آن نام کاربری و رمز عبور صورت میگیرد.
کاربران متعهد می‌شوند که اطلاعات خود را هنگام ثبت‌نام و رزرو به صورت صحیح در وب‌سایت وارد کنند. در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل بر عهده‌ی کاربران خواهد بود.
کاربران با ثبت نام یا جستجوی محصول در وب‌سایت یا اپلیکیشن پاتریس تراول تمایل خود را برای دریافت پیشنهادات پاتریس تراول در قالب پیامک، ایمیل و پوش نوتیفیکیشن اعلام کرده‌اند.
کاربر متعهد می‌شود هرگونه تغـییر در مشـخصـات فردی خود را در اسـرع وقت در وب‌سایت پاتریس تراول اصلاح نماید. در غیر این‌صـورت این وب‌سایت هیچ مسئولیتی در قبـال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.
وب‌سایت پاتریس تراول به فروش اینترنتی بلیط هواپیما می‌پردازد و در قبال شرایط، کنسلی، تاخیر یا تعجیل پرواز مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت.
هرگونه سوء استفاده از نام پاتریس تراول، سایت اینتـرنتی پاتریس تراول، مکاتبه از طرف پاتریس تراول و یا استـفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجـاد نمـاید ممنوع بوده از طـریق شـکایت به مـراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.
وب‌سایت پاتریس تراول اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذی‌صلاح فقط در صورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.
هرگونه استخراج و استفاده از اطلاعات و نتایج جستجوی پروازها و قطارها در سایت علی‌بابا، شامل نام ایـرلاین‌ها، شماره و نوع و ساعت و قیمت پروازها و قطارها یا اطلاعات مربوط به مقایسه یا خرید، به هر طریق اعم از استـخراج دستی، ربات، کراولر و غیره، و انتشار آن به هر شکل اعم ارائه روی صفحات وب، شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌های موبایلی، رسانه‌های چاپی و دیجیتال و غیره، بدون اجازه‌ی کتبی از مدیریت پاتریس تراول ممنوع است و پیگرد قانونی را به دنبال خواهد داشت.
کاربران می توانند برای ارتباط با مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به آدرس پستی تهران، خیابان مطهری، بعد از تقاطع قائم مقام فراهانی، روبروی خیابان سرافراز، پلاک ۳۳۰ مراجعه کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا رجوع کنند.

قوانین تور

قوانین تورهای اجرایی پاتریس تراول
1-ساعت تحویل اتاق های هتل در تور به هنگام ورود ساعت 14 بعداظهر و تخلیه ساعت 12 ظهر بوده که گردشگر موظف به رعایت آن این قانون است، در صورت تاخیر در تحویل اتاق پرداخت هزینه مازاد هتل بر عهده گردشگران است. ضمنا ساعت ورود و خروج هتل با توجه به قوانین هتلداری کشور مقصد است و کارگزار (علاءالدین تراول) موظف است این قوانین را برای مقاصد مختلف به اطلاع مسافر برساند.
2-گردشگران انفرادی به هنگام ثبت نام مشمول مقررات و نرخ استفاده از اتاق یک تخته هستند که در صورت تحویل اتاق زودتر از موعد مقرر توسط گردشگر هیچ مبلغی به گردشگر مسترد نخواهد شد .
3-در خصوص امور مربوط به پروازهای هوایی با توجه به مقررات حمل و نقل هوایی که درتاریخ 12 اکتبر 1939 در قانون ورشو که به امضاء دولت ایران رسیده است و نیز اصلاحیه پیمان مزبور که در تاریخ 28 سپتامبر 1995در لاهه تصویب گردیده و همچنین مقررات مربوط به سازمان هواپیمایی کشوری عمل خواهد شد.
4-در صورتی که گردشگر به هر دلیل برای سایر گردشگران یا سرپرست گروه (راهنمای تور) و یا راهنمایان محلی و کلا کسانی که در اجرای گشت نقش داشته مزاحمتی ایجاد نماید و یا مرتکب اعمال خلاف شئونات و قوانین جمهوری اسلامی ایران و یا کشور مربوطه گردند، سرپرست گروه موظف است بر حسب مورد تصمیم لازم را در خصوص این گردشگر اخذ نموده و مراتب را جهت ثبت موضوع به کارگزار گزارش نماید.
5-کارگزار (منظور شرکت سفرهای علاءالدین تراول است) در خصوص عدم صدور یا تاخیر در صدور روادید از سوی سفارتخانه ها برای هیچ یک از گردشگران مسئولیت نداشته و چنانچه گردشگران به صورت گروهی ثبت نام نموده و به دلایلی سفارتخانه ها مربوطه از صدور روادید برای هر یک از آنان ممانعت به عمل آورد یا با تاخیر روادید گردشگر از سوی سفارت صادر شود سایر گردشگرانی که ویزای آن‌ها آماده گردیده است، می‌بایست از گشت استفاده نمایند که درصورت اعلام انصراف گردشگری که ویزای آنها اخذ شده می‌بایست کل هزینه تور را طبق این قرارداد در حق کارگزار پرداخت نمایند.
6-در صورت تغییر ساعت پرواز یا هر گونه تغییر در برنامه پروازی و یا ظرفیت پرواز، روز پرواز، تغییر و جابه جایی هتل و کلا مشکلاتی که در اجرای گشت حادث گردد و از کنترل کارگزار خارج باشد که سبب ابطال و یا تغییر برنامه گشت شود، مسئولیتی متوجه کارگزار نبوده و گردشگر لازم است که مقدمات سفر خود را جهت استفاده از تور با شرایط ایجاد شده فراهم نماید و عازم سفر گردد.
7- در صورتی که هنگام ابطال تور توسط گردشگر، روادید گردشگر اخذ شده باشد، کارگزار می‌تواند نسبت به ابطال روادید مربوطه توسط مقامات سفارت صادر کننده روادید اقدام نماید و گردشگر موظف به پرداخت تمام خسارات تور اعم از هزینه ویزا، جریمه و هزینه‌های کامل بلیط و هتل در حق کارگزار است. همچنین کارگزار می‌تواند درخصوص تورهایی که دارای ویزای یکبار ورود هستند و ویزا صرفا جهت شرکت در تور صادر شده است ( استرالیا و اروپا و…)، پاسپورت مسافر را تا زمان ابطال ویزا نزد خود نگاه دارد و در صورتی که مسافر نیاز فوری به پاسپورت داشته باشد، با اعلام مکتوب مبنی بر ابطال ویزا می‌تواند پاسپورت خود را پس از ابطال ویزا دریافت و کارگزار موظف است نسبت به ابطال ویزای مسافر اقدام و پس از آن پاسپورت را به مسافر برگرداند و مسافر حق اعتراض را در این خصوص از خود سلب می‌نماید.
8-در صورت بروز حادثه‌ای برای گردشگر در طول سفر، بر اساس شرایط بیمه حوادث گردشگر تحت پوشش بیمه سفر و حق استفاده از امکانات بیمه را دارد و در این خصوص کارگزار هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.
9-بیمه مسافرتی برای کلیه افراد بالای60 سال حسب شرایط شرکت بیمه الزامی است که هزینه آن مجزا از این قرارداد از گردشگر اخذ می‌گردد.
10-انجام تغییرات لازم در برنامه مسافرت و مسیر حرکت گشت‌ها و غیره بر حسب ضرورت به صورت تام در اختیار کارگزار و شرکت کارگزار خارجی در مقصد موردنظر است.
11-رعایت شئونات اسلامی در طول سفر از سوی تمام گردشگران الزامی است و همچنین گردشگر موظف به رعایت کلیه مقررات کشور مقصد است، لذا عواقب و مسئولیت ارتکاب هرگونه تخلف و تبعات داشتن داروها و یا هر نوع کالای دیگری که احیانا در کشور مقصد غیر مجاز بوده بر عهده گردشگر است، چنانچه از این بابت کارگزار جریمه‌ای پرداخت نماید می‌تواند با ارائه مستندات هزینه‌های انجام شده را از گردشگر مطالبه یا از محل ضمانت نامه گردشگر در این قرارداد برداشت نماید .
12-حفظ اثاثیه و اموال و مدارک شخصی به عهده گردشگر بوده و در صورت سرقت یا مفقود شدن و … هیچ نوع مسئولیتی متوجه راهنمای تور و یا کارگزار نخواهد بود و گردشگر حق هر گونه اعتراض را در این خصوص از خود سلب می‌نماید.
13-ارائه ضمانت نامه بانکی معتبر بر حسب نیاز تورهایی که احتیاج به معرفی ضامن و یا ارائه ضمانت نامه بانکی معتبر دارد، بالاخص در تورهایی که در حوزه شنگن انجام می‌گردد از سوی گردشگر الزامی بوده که میزان ضمانت نامه بانکی بر اساس شرایط فردی گردشگران از سوی کارگزار تعیین می‌شود که می‌بایست به کارگزار قبل از سفر و دریافت مدارک تحویل گردد و در صورت درخواست سفارتخانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با گردشگر و انگشت نگاری به منظور صدور روادید، گردشگر باید با هماهنگی کارگزار در سفارتخانه ذیربط حضور یافته و در مصاحبه شرکت نماید و در صورت عدم حضور گردشگر و یا عدم ارائه مدارک کافی درخواستی از سوی سفارتخانه که منجر به عدم دریافت روادید گردد، گردشگر متعهد به پرداخت تمام هزینه‌ها اعم از هزینه ویزا و جرایم کامل بلیط و هتل رزرو شده حسب اعلام کارگزار است .
14-در صورت اعلام تغییر تاریخ مصاحبه و انگشت نگاری از سوی سفارت مربوطه گردشگر می‌بایست در تاریخ جدید تعیین شده در سفارت حاضر و نسبت به ارائه مدارک مرتبط و انجام انگشت نگاری اقدام نماید و تغییر تاریخ وقت مصاحبه هیچ مسئولیتی را برای کارگزار ایجاد نمی‌نماید و دلیلی بر عدم انجام تعهدات قراردادی گردشگر نیست.
15- گردشگر موظف است در ساعات اعلام شده، در برنامه‌های گشت شرکت نموده و در صورت عدم حضور به موقع به هنگام حرکت گشت، شخصا می‌بایستی هزینه‌های مربوطه را جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه گشت پرداخت نماید، در غیر این صورت کارگزار هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت که منوط بر عدم حضور گردشگر در گشت‌ها گزارش راهنمای تور و یا کارگزار در مقصد است.
16-چنانچه گردشگر ممنوع الخروج باشد و یا در بدو ورود به کشوری مقامات محلی از ورود او به کشور جلوگیری نمایند، گردشگر ملزم به پرداخت تمام هزینه گشت و تور است و کارگزار هیچ مسئولیتی در خصوص ممنوع الخروج بودن یا ممنوع الورود بودن گردشگر ندارد و سرپرست تور فقط جهت بازگشت گردشگر به کشور همکاری می‌نماید و هیچ نوع مسئولیتی در این خصوص متوجه کارگزار نخواهد بود. اقامت در سالن ترانزیت تا زمان بازگشت و هزینه مربوطه تماما به عهده گردشگر است.
17-در صورتی که برنامه ارائه شده توسط کارگزار در طول سفر عینا به اجرا گذاشته نشود، گردشگر مجاز است موارد را با ارائه دلایل مستدل به کارگزار اعلام نموده و پس از تایید دلایل ارائه شده از سوی کارگزار، وی موظف به جلب رضایت گردشگر است و در صورت بروز اختلاف رای انجمن صنفی دفاتر سفر و گردشگری استان تهران به عنوان داور مرضی الطرفین لازم الاجرا است.
18-چنانچه در برخی مقاصد در بدو ورود گردشگر به فرودگاه کشور مقصد، گذرنامه وی یا سایر مسافران گروه توسط مقامات ذیربط اخذ و نگهداری شود و هنگام مراجعت در فرودگاه به گردشگر عودت داده خواهد شد که در این خصوص هیچ مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود .
19-در صورتی که در روادید صادره مدت زمان مشخصی جهت اقامت گردشگر پیش بینی شده باشد، گردشگر متعهد است که قبل از اتمام مدت اعتبار ویزا به ایران بازگردد. چنانچه هر یک از مسافران از این قرارداد و تاریخ از پیش تعیین شده خودداری نماید، براساس این قرارداد گردشگر متعهد به پرداخت خسارت وارده به کارگزار است و کارگزار می‌تواند خسارت خود را از محل تضمین ودیعه و ضمانت بازگشت که از طرف گردشگرد نزد کارگزار سپرده شده برداشت نماید. چنانچه مبلغ ضمانت یا ودیعه کمتر از میزان خسارت وارده از سوی گردشگر باشد یا گردشگر هیچ ضمانت و سپرده‌ای را ارائه نداده باشد، کارگزار می‌تواند جهت مطالبه مابه التفاوت میزان خسارت افزایش یافته یا اصل خسارت وارده از طریق مراجع ذیصلاح قضایی اقدام نماید و گردشگر متعهد به پرداخت تمام خسارات در حق کارگزار است.
20-گردشگر متعهد است در طول استفاده از خدمات قید شده در این قرارداد، کلیه ضوابط اعلام شده از سوی کارگزار را رعایت و در صورت وارد نمودن خسارت به هتل‌ها، رستوران‌ها، اماکن و وسائل نقلیه و… شخصا مسئول پرداخت خسارت وارده است و در صورت عدم تامین خسارت وارده، کارگزار مجاز به استفاده از تضمین گردشگر براساس مدارک مستند ارائه شده از سوی شرکت کارگزار خارجی در مقصد است.
21-هر نوع هزینه اضافی هنگام اجرای گشت که در برنامه تور پیش بینی نشده باشد اعم از ورودیه های تور و … تماما بر عهده گردشگران است که می‌بایست نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند، در غیر این صورت گردشگر هیچ حقی در استفاده از آن برنامه ها را ندارد .
22-در صورت انصراف کتبی گردشگر از همراهی تور تا یک ماه قبل از پرواز معادل 20 % قیمت کل تور و از یک ماه تا سه هفته قبل از پرواز معادل 30 % قیمت کل تور و از سه هفته تا72 ساعت قبل از پرواز50 %قیمت کل تور و در کمتر از72 ساعت قبل از پرواز معادل70% قیمت کل تور به عنوان جریمه از کل گشت کسر و مابقی وجوه به گردشگر پرداخت خواهد شد جرایم تعیین شده در این بند در خصوص تورهایی که به صورت غیر چارتر و شناوری از سوی کارگزار اجرا و قابل اعمال می‌شود و مشمول تورهای چارتر نبوده و گشت های چارتر یا پروازهای چارتر مشمول پرداخت تمام هزینه‌های گشت طبق این قرارداد است.
23-در خصوص ثبت نام گروهی فقط فردی که به نمایندگی از سوی گردشگران اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به کارگزار جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی است و سایر گردشگران در این خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نیستند. کارگزار موظف است تاریخ و شماره انصراف کتبی گردشگر را در دفاتر رسمی خود ثبت و تصویر آن را به گردشگر طرف قرارداد ارائه نماید و مناط اعتباری کنسلی تور، تاریخ ثبت درخواست کنسلی گردشگر در دفتر ثبت کارگزار است. در صورت عدم اعلام انصراف کتبی گردشگر کارگزار هیچ مسئولیتی در قبال گردشگر از بابت کنسلی و انصراف از تور ندارد و گردشگر متعهد به استفاده از خدمات تور و پرداخت کامل هزینه های تور در حق کارگزار است و گردشگران این قرارداد با اعطا نمایندگی به خریدار (نماینده گردشگران) حق هر گونه اعتراض و اقامه دعوی بعدی را از خود سلب می‌نمایند.
24-در صورت کنسل نمودن تور یا پرواز از طرف گردشگر، بنا به هر دلیلی یا حادث شدن هر اتفاقی که باشد، هیچ مبلغی از سوی کارگزار به گردشگر مسترد نمی‌شود و حق هر گونه اعتراض و اقامه دعوی بعدی را از خود سلب می‌نماید.
25-کارگزار متعهد است که خدمات تور مورد توافق را بطور کامل و دقیق انجام داده و در صورت وقوع هرگونه پیشامد غیر منتظره از قبیل جنگ، شورش، شرایط جوی و مشکلاتی که از کنترل کارگزار خارج بوده و سبب ابطال یا تغییر برنامه گشت یا مسافرت شود مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود.
26-در صورتی که گردشگر در خارج از کشور مستقلا و خارج از برنامه گشت ارائه شده در این قرارداد نسبت به خریداری خدمات تورهای اختیاری اقدام و در آن شرکت نماید، مسئولیت هزینه‌های پرداختی و شرایط اجرای تور اختیاری به هر نحوی که باشد تمام بر عهده گردشگر خواهد بود .
27-در خصوص استفاده از تورهای اروپایی در حوزه شینگن از آنجایی که ضوابط و شرایط صدور ویزا از سوی سفارت خانه مربوطه ارائه بلیط کانفرم شده و رزرو نهایی هتل گردشگران است، لذا گردشگر (خریدار) با آگاهی کامل از این امر قبول می‌نماید که کارگزار نسبت به صدور و خرید بلیط و کانفرم نمودن هتل جهت اجرای تور موضوع قرارداد اقدام نماید، لذا در صورت عدم صدور روادید یا ریجکت شدن ویزا یا تاخیر در صدور ویزا بنا به هر دلیلی که از سوی سفارت انجام گردد کارگزار نه تنها مسئولیتی نداشته بلکه گردشگران موظف به پرداخت هزینه ویزا، هزینه کامل بلیط و NOSHOW هتل و … است و گردشگر با امضاء این قرارداد حق هر گونه اعتراض و اقامه دعوی بعدی را از خود سلب می‌نماید.
28-در صورت خرید اشیاء قیمتی، جواهرات، عتیقه، سنگ های قیمتی و … توسط گردشگر خارج از کشور مسئولیت این امر بر عهده گردشگر بوده و کارگزار و راهنمای تور هیچ مسئولیتی از بابت اصالت یا عدم اصالت اشیاء و لوازم خریداری شده توسط گردشگر را ندارند .
29-در صورتی که گردشگر از خدمات هتل تهیه شده از سوی کارگزار بنا به هر دلیلی استفاده ننماید یا در آن هتل اقامتی نداشته باشد، کارگزار هیچ گونه مسئولیتی در قبال تهیه هتل جدید برای گردشگر نداشته و ندارد و از این بابت هیچ هزینه یا وجهی به گردشگر مسترد نمی‌گردد و مسئولیت پرداخت تمام هزینه ها بر عهده گردشگر است و گردشگران با علم به این موضوع حق هرگونه اعتراض و اقامه دعوی بعدی را از خود سلب می‌نمایند .
30- بار مجاز برای هر نفر طبق مقررات ایرلاین است و در صورت اضافه بار هزینه اضافی در فرودگاه توسط مسافر باید پرداخت گردد .

پروازهای چارتر در مقایسه با پروازهای سیسـتمی با تغییرات بیش‌تری مواجه هسـتند و در یک درصد مواقع ممـکن است قابل استـفاده نباشند، در چنـین مواقعی و درصورت خرید بلیط جایگزین، هزینه‌ی بلیط از طرف چارترکننده به شما برگردانده خواهد شد. پاتریس تراول تمام تلاش خود را می‌کند تا این ریسک را به صفر برساند.
در صورت کنسل شدن پرواز چارتر و عدم دریافت بلیط جایگزین از طرف آژانس، مبلغ بلیط به‌طور کامل استرداد خواهد شد.
در صورت ابطال یا تاخیر بیش از ۲ ساعت در پروازهای چارتری ارسال بلیط مهر شده الزامی است.
قیمت بلیط چارتر برای کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال، برابر با قیمت بلیط بزرگسال است.

قوانین عمومی مربوط به کنسلی بلیط پرواز داخلی

در خواست کنسلی بلیط های سیستمی از طرف مسافر، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ی کنسلی می‌شود. مقدار این جریمه طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری و قوانین ایرلاین متفاوت است (جدول درصد جریمه از اینجا قابل مشاهده است) پس از درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه کنسلی و مبلغ کارمزد انتقال وجه از قیمت بلیط کسر شده و باقیمانده مبلغ، به‌طور آنلاین به حساب مسافر برمی‌گردد. این مسئله در مورد پروازهای غیر قابل استرداد صادق نیست. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری) است.
در صورت ابطال یا تاخیر بیش از دو ساعتِ پرواز بلیط خریداری شده شامل جریمه‌ی کنسلی نمی گردد و مسافر ملزم است در قسمت استرداداد های وب سایت گزینه “لغو پرواز توسط ایرلاین” و یا “تاخیر و تعجیل پرواز بیش از دو ساعت” را انتخاب نماید.
در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیش از دو ساعت که سبب انصراف مسافر از پرواز گردد، ارائه‌ی بلیط/رسید مهر شده توسط ایستگاه مبدا، به منظور هرگونه پیگیری و استرداد بدون جریمه‌ الزامی است.
در صورتی که مسافر قصد خرید بلیط در 2 پرواز متوالی را دارد می بایست هنگام خرید حداقل ۳ ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله باشد. در غیر این صورت مسئولیت نرسیدن به پرواز دوم برعهده مسافر می باشد و پاتریس تراول هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت و جریمه کنسل شدن بلیط دوم به عهده مسافر است.

قوانین کنسلی بلیط رفت و برگشت داخلی

طبق قوانین 14 جانبه میان ایرلاین ها و بر اساس قوانین داخلی هر ایرلاین ،در صورتیکه بلیط پرواز به صورت رفت و برگشت خریداری گردد و یک مسیر پروازی توسط ایرلاین لغو شود و یا تاخیر و تعجیل بیش از دو ساعت داشته باشد و مسافر از پرواز انصراف دهد قوانین زیر برای کنسل کردن مسیر دیگر پرواز برقرار است:
در صورتی که پرواز رفت و یا برگشت مسافر ایران ایر ، اسمان ، کاسپین ، ماهان ، آتا باشد و فاصله پرواز رفت و برگشت کمتر از 3 روز باشد، پرواز برگشت بدون جریمه استرداد می گردد.
در صورتی که پرواز رفت و یا برگشت مسافر قشم ایر ، کیش ایر ، کارون، سپهران باشد و فاصله پرواز رفت و برگشت کمتر از 48 ساعت باشد، پرواز برگشت بدون جریمه استرداد می گردد.
در صورتی که پرواز رفت ویا برگشت مسافر تابان ، معراج ، ساها باشد و فاصله پرواز رفت و برگشت کمتر از 24 ساعت باشد، پرواز برگشت بدون جریمه استرداد می گردد.
هواپیمایی زاگرس و ایرتور جز توافقنامه 14 جانبه نبوده در نتیجه پرواز های این دو ایرلاین شامل این قانون نمیشود. در صورت لغو و یا تاخیر و تعجیل بیش از دو ساعت یک مسیر پرواز، مسیر دیگر با جریمه استرداد خواهد شد.
در صورتی که بلیط رفت و یا برگشت هواپیمایی کیش ایر باشد ، این ایرلاین تنها در صورتیکه هر دو بلیت رفت و برگشت توسط پاتریس تراول صادر شده باشد و هر دو بلیط سیستمی باشند قانون 14 جانبه را اجرا خواهد کرد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم